Aktuality
Vyjadrenie k situácii na ostrove Kos

Vyjadrenie k situácii na ostrove Kos

16.6.2015

V reakcii na uverejnené informácie v televízii a novinách a rastúcom počte utečencov a imigrantov mieriacich na ostrov Kos, chce naša agentúra k tejto situácii urobiť vyhlásenie.

Život na ostrove prebieha úplne štandardným spôsobom, turisti nie sú obmedzovaný alebo konfrontovaný utečencami, a to ani priamo v hlavnom meste či na plážach. Ich dovolenka prebieha bez akéhokoľvek obmedzenia.

V hlavnom meste Kos je samozrejme možné skupiny utečencov vidieť pri budove úradu, ktorý spracováva žiadosti o vybavenie potrebných dokladov, ale viac menej sa jedná rádovo o desiatky takýchto čakateľov, nie stotisíc, ako sa píše v bulvárnych plátkoch. Utečenci v destinácii iba čakajú na vybavenie potrebných papierov, aby mohli ostrov opustiť a pokračovať ďalej za lepším životom v ostatných krajinách Európy.

Cestovné kancelárie dokonca vyslali niekoľko svojich zamestnancov a delegátov na Kos, aby situáciu skontrolovali a vyhodnotili že situácia na ostrove Kos je v poriadku a naďalej organinzujú zájazdy do tejto krásnej destinácie.

Kos je naďalej veľmi navštevovanou destincáciou pre cestovný ruch a ponúka veľa krásnych miest a hotelov pre Vašu dovolenku :-).

Ostrov Kos more

Bezpečnostná situácia na ostrove KOS