Aktuality
Cestovanie zo psom do Chorvátska

Cestovanie zo psom do Chorvátska

15.5.2013

Pokiaľ chcete na dovolenku do Chorvátska cestovať aj so svojím psím miláčikom, pred cestou sa uistite, že splňuje všetky podmienky pre vpustenie cez hranicu Chorvátska. Aby pes mohol na územie Chorvátska, musí mať tetovanie alebo čip. Aby táto skutočnosť bola preukázateľná, musí byť doložený pas, v ktorom je tiež zapísané všetko povinné očkovanie. Očkovanie psa musí byť najmenej 3 mesiace pred plánovaným vstupom na územie Chorvátska. Pokiaľ však vlastníte bojového alebo služobného psa (pitbullteriér, stafford teriér, rotvajler, nemecký a belgický ovčiak a ich kríženci), tak tí musia byť naviac registrovaný v európskej databáze (FCI).

Čo sa týka voľného pohybu psov, je v Chorvátsku nutné dodržiavař platnú vyhlášku Chorvatkej republiky. Podľa tejto vyhlášky možu psi voľne pobehovať iba na miestach tomu vyhradených (predovšetkým parky a voľné priestranstvá, v ktorých je priamo vyznačené povolenie voľného pohybu psov). Na ostatných miestach musia byť psi na vodítku a bojová a služobná plemena musia mať aj náhubok.

Pokiaľ ide o kúpanie v psov v mori v Chorvátsku – nie je to povolené na mestských plážach. Iné je to pri plážach kde je to priamo napísané na ceduliach. Takže pokiaľ chcete svojho miláčika nechať vykúpať v mori, určite odporúčame vyhladať nejakú opustenú pláž, kde si Váš psík bude mocť zaplávať a nebude Vám hroziť postih, prípadne vyhľadať pláže kde je to povolené.

 

Cestovanie zo psom do Chorvátska