Aktuality
Príďte k svojmu odletu na letisko včas 16.9.2016

Príďte k svojmu odletu na letisko včas 16.9.2016

12.9.2016

Bratislavské letisko M. R. Štefánika odporúča cestujúcim, aby sa v piatok 16. 9., teda počas konania bratislavského summitu, dostavili na odlety aspoň tri hodiny dopredu. V súvislosti so summitom EÚ nebude na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave obmedzená prevádzka pravidelných ani charterových letov. Všetky lety by mali byť vybavované podľa platného letného letového poriadku.

Summit v Bratislave 16.9.2016  prinesie výrazne dopravné obmedzenia  v cestnej doprave ,hlavne v okolí letiska aj pri príjazde na letisko. Pokiaľ odlietate z bratislavského letiska v piatok 16.9. odporúčame vyraziť  na letisko s dostatočným predstihom, aby sa nestalo, že nestihnete odlet .

Z dôvodu konania summitu premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ budú zavedené dopravné obmedzenia v Bratislave .Ide o obmedzenia nevyhnutné na presun delegácií a  začnú  sa v piatok v ranných hodinách presunom  delegácií z bratislavského Letiska M. R. Štefánika na Bratislavský hrad.

Zatvorené budú hlavné ťahy v rôznych intervaloch celý deň.

  • Hneď ráno od ôsmej  budú zatvorené hlavné cesty do hlavného mesta a centra.

Od ôsmej do desiatej bude zatvorená diaľnica D1 v smere od Zlatých pieskov po Most SNP, všetky autá tak presmerujú cez mesto. Zatvorená bude aj Einsteinova cesta a Staromestská ulica v smere z Petržalky, Hodžovo námestie a Palisády v oboch smeroch až po Hrad. Nikto sa nedostane ani na letisko, Ivánska cesta bude odstavená. Polícia zatvorí aj Most SNP, no to budú zatiaľ ešte otvorené aspoň zvyšné mosty.

  • Medzi 13. a 14. hodinou sa delegácia premiérov a prezidentov krajín Únie  bude opäť presúvať.

Zatvorené budú Palisády od Hradu, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, zjazd z Mosta SNP k nábrežiu až po Šafárikovo námestie. Polícia pri prejazde delegácie na 15 minút zatvorí všetky mosty aj pre peších vrátane Starého mosta, kde jazdia iba električky.

  • V čase od 15.30 do 16.30 h.  bude uzavretá cesta od Danubiany cez Čunovo, Panónska cesta v smere na Most SNP, obojsmerne Staromestská ulica, Hodžovo námestie a Palisády po Hrad.
  • Po 18.00 hod.poobede až asi do 21vej hod. polícia znova obmedzí dopravu na Palisádach, Hodžovom námestí, Einsteinovej ulici a priebežne uzavrie obchvat v smere od Mosta SNP k letisku aj s výjazdmi.

Tak si to všetko zorganizujte tak ,aby ste v pohode odleteli na Vašu dovolenku ,služobku alebo kamkoľvek :-)

Summit Bratislava

Príďte skôr k odletu