Detail štátu

Francúzsko Francúzsko - transparent

Krajina vína, syrov a rozmanitých možností, tak by sa dali zhrnúť hlavné znaky Francúzska :) Láka Vás Francúzsko a chcete sa dozvedieť nejaké užitočné informácie? Na tejto stránke nájdete pár informácií, ktoré sa Vám budú možno hodiť. Ak nemáte ešte zájazd vybratý, môžete sa pozrieť na ponuky zájazdov do Francúzska, ktoré sú uvedené nižšie, prípadne si zadajte presnejšie parametre do vyhľadávacej masky na začiatku stránky. Príjemné čítanie a vyberanie prajeme :)

Zájazdy Francúzsko aktuálna ponuka

Destinácia:

Výsledky hľadania
Hodnotenie:
4,7 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 50,33 €konečná cena Detail
 5.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 50,33 €konečná cena Detail
 12.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 37,67 €konečná cena Detail
Francúzsko Residence Mas des Alpilles starstarstar

vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 65,33 €konečná cena Detail
 5.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 69,17 €konečná cena Detail
 12.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 52,33 €konečná cena Detail
Francúzsko Residence Ile d´Or starstarstar

vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 76,67 €konečná cena Detail
 5.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 79,83 €konečná cena Detail
 12.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 59,83 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 56,83 €konečná cena Detail
 5.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 64,83 €konečná cena Detail
 12.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 49,17 €konečná cena Detail
Francúzsko Residence Océanides starstarstar

vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 28.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 84,83 €konečná cena Detail
 5.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 88 €konečná cena Detail
 12.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 71,17 €konečná cena Detail
Francúzsko » Korzika Res. komplex Marina Corsa starstarstar
Penzión
vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
 6.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
 13.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >

[Zobraziť mapu]

 Lacná dovolenka Francúzsko

KAM VYRAZIŤ?

Možností vo je naozaj veľké množstvo. Môžete vyraziť na poznávací zájazd alebo si užiť relaxáciu pri mori. Pre tých, ktorí preferujú zimnú dovolenku, odporúčame vyraziť do francúzskych álp, ktoré sú veľmi obľúbené na lyžovačky a ďalšie zimné športy. Všetkým romantickým dušiam odporúčame navštíviť Paríž, a pre rodiny s deťmi aj obľúbený Disneyland. Navštívte niektoré z miestnych pamiatok, galérií či múzeí a potom si urobte piknik v niektorom z nádherných parížskych parkov – nebudete ľutovať. Príjemné je tiež posedenie v parku pod Eiffelovou vežou, z ktorého je aj krásny výhľad na biele stavby Paríža.

Aj keď Francúzsko nie je možno bežnou voľbou cestovateľov pre výber svojej letnej dovolenky pri mori, určite sa nebojte a vyrazte na dovolenku práve sem. Je tu množstvo kempov, apartmánov a hotelov. Užite si nádherné chvíle na Azúrovom pobreží, nechajte sa rozmaznávať luxusom Francúzskej riviéry alebo vyrazte objavovať zákutia prístavného mesta Nice.   

OBYVATELIA

Obyvatelia Francúzska sú temperamentní, kreatívni ale nie sú príliš otvorený cudzím jazykom, čiže dohovoriť sa tam iným jazykom ako francúzskym, môže byť trošku výzva. Veľmi pohostinní k Vám budú predovšetkým obyvatelia menších mestečiek a dediniek, ktorí Vás bez problémov pozvú na pohárik dobrého vína. Čo sa týka cudzích jazykov skôr sa dohovoríte po anglicky v mestách ako Paríž či Lyon ale na ďalších miestach sa Vám určite zíde slovník. Napriek tomu sa nenechajte odradiť, Francúzsko určite stojí za návštevu. 

JEDLO

Francúzska kuchyňa ponúka veľa a je vyhlásenou kuchyňou po celom svete. Radí sa medzi jednu z najlepších. Francúzi si skrátka vedia jedlo užiť a urobiť si na neho čas, preto vo väčšine obchodov či supermarketov narazíte na dvojhodinovú pauzu na obed. Francúzi sa nikde pri jedle neponáhľajú a jedlo si užívajú. Základom je hlavne biele pečivo, syry, ryby a morské plody a nesmie chýbať tiež dobré víno.  

Takmer na každom rohu narazíte na pekáreň „Boulangerie“, a keď uvidíte, aké dobroty skrýva, určite neodoláte. Bagety, croassanty – určite ich ochutnajte sú úžasné jednoducho také u nás nenájdete. Práve spomínané dlhé bagety nesmú chýbať takmer pri každom jedle. Okrem toho, že sa podávajú ako „príloha“ k jedlu, Francúzi ich jedia aj „len tak“ ešte teplé.Veľkou špecialitou sú slimáky s bylinkovým maslom, podávajú sa s bielou bagetou. Sú pomerne gumové, vyberajú sa z ulít paličkou a nehryzú sa na viac kusov. Odporúča sa zjesť slimáka celého, maslo vytrieť kúskom bagetky a to celé zjesť dohromady.

Okrem syrov a morských plodov si môžete dať: Steaky, Fondue (pôvodne Švajčiarske jedlo, ale veľa Francúzov ho považuje za svoje. Sú mäsové, syrové, čokoládové) alebo palacinky, zvané crêpes,  na rôzne variácie - slané i sladké

                                    Poznávanie Francúzska     Chutné Franczúzsko

NÁPOJE

Vo Francúzsku určite nevynechajte ochutnávku niektorých z miestnych vín. Červené, biele alebo ružové a každé stojí za ochutnanie. Dať si môžete tiež pravé šampanské. Okrem vína sa tu tiež vyrába koňak a calvados. V reštauráciách a obchodoch je k dostaniu klasický sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov ako u nás.

POČASIE

Počasie vo Francúzsku sa líši podľa oblasti, kde sa nachádzate. V alpských oblastiach sú chladné zimy s veľkým množstvom snehu. Vo vnútrozemí a v oblastiach okolo mora sú zimy skôr mierne a leto s príjemnými teplotami.

DAĽŠIE DÔLEŽITÉ ČI ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE

Na zájazd do Francúzska Vám stačí platný občiansky preukaz prípadne platný pas. Mena ktorou sa platí je Euro. Študentom určite odporúčame si zobrať zo sebou študentský preukaz. Na veľa miestach študenti neplatia vôbec nič (študenti v rámci EU majú vstupy zdarma, napríklad Louvre), alebo platíte lacnejšie vstupné.

Poznávacie zájazdy Francúzsko

Nájdi moju super dovolenku
Výber krajiny a destinácie

Francúzsko zájazdy