Prehľad počasia - priemerné teploty

Stránka prehľad počasia - priemerné teploty

Informácie o prehľadoch počasia v obľúbených dovolenkových destináciách, ktoré nájdete na týchto stránkach, berte prosím informačne, jedná sa o priemerné teploty.

Mať na dovolenke krásne počasie, to je asi sen každého z nás. A pre každého je predstava o krásnom počasí o niečo iná. Preto sme pre Vás pripravili, na základe Vašich častých dotazov ohľadne počasí a teplôt v zemi, kam sa práve chystáte, súhrn najobľúbenejších dovolenkových destinácií, vrátane tých exotických – napríklad počasie na Kube, v Mexiku, Mauríciuse, na Srí Lanke, v Dominikánskej republike, v Tanzánii, Thajsku a počasie v ďalších krajinách. Postupom času budeme počasie doplňovať o ďalšie miesta, ktoré Vás lákajú a máte záujem o dovolenku práve tam. V našich prehľadných tabuľkách počasia - jedná sa o veľký prehľad celoročného počasia, nájdete v ňom predovšetkým priemerné teploty vody (more, oceánu) a vzduchu (maximálne, minimálne alebo priemerné za celý mesiac), ale nechýba ani priemerný predpoklad zrážok či ich hustota,  v niektorých nechýba ani počet hodín slnečného svitu.

Takže teraz záleží už iba na Vás, akú destináciu si pre svoju dovolenku zvolíte a ktorý mesiac pre Vás bude z hľadiska počasia najlepší. Či už ste máte radi vysoké teploty, ktoré nie každý musí zniesť či máte radšej teploty o niečo nižšie, ktoré sú vhodné predovšetkým pre poznávacie a turistické zájazdy a celkové objavovanie krajiny. Dávajte si pozor na možnosti silných dažďov, hurikánov či monzúnov, predovšetkým v niektorých exotických krajinách – tie by Vám dovolenku určite pokazili. Hurikány môžete zažiť napríklad na Kube, Dominikánskej republike a preto si dobre rozmyslite, ktorý mesiac predovšetkým pre exotickú dovolenku si zvolíte. Pri výbere vhodného mesiaca Vám určite pomôžu naše tabuľky prehľadu počasia a taktiež krátky súhrn o počasia v krajine.

Priemerná teplota vzduchu v uvedenej destinácii sa pohybuje cca o 2 stupne Celzia nižšie, než v tabuľke uvedená maximálna teplota vzduchu. Teploty vzduchu sú merané v tieni. Predpoklad zrážok je vypočítaný z priemeru daždivých dní v danom mesiaci. Uvádzame aj priemerné teploty vody (morí)

Aktuálnu predpoveď počasia nájdete pri jednotlivých destináciách.

Priemerné teploty – vzduchu, vody, dĺžka slnečného svitu, predpoklad zrážok v jednotlivých destináciách

Kliknutím na Vami zvolenú destináciu sa Vám otvorí stránka s počasím s teplotami vzduchu a vody v jednotlivých mesiacoch roka.

Počasie Turecko

Počasie Tunisko

Počasie Egypt

Alanya

Djerba

Hurghada

Antalya

Monastir

Sharm El Sheikh

Bodrum

Mahdia

Počasie Grécko

Izmir

Sousse

Rhodos

Istanbul

Zarzis

Korfu

Počasie Španielsko

Bizerte

Počasie Bulharsko

Mallorca

Počasie Maroko

Burgas

Alicante

Agadir

Varna

Malaga

Marrakéš

Počasie Francúzko

Počasie Chorvátsko

Počasie Spojené arabské emiráty

Paríž

Dubrovník

Dubaj

Nice

Split

Počasie Malta

Počasie Portugalsko

Rijeka

Valetta

Lisabon

Počasie Cyprus

Počasie Taliansko

Počasie Kuba

Larnaka

Neapol

Varadero

  Počasie Maurícius

  Počasie Mexiko

 Počasie Thajsko

Mauricius Mexiko

 Thajsko

 Počasie Tanzánia

 Počasie Dominikánská republika  Počasie Srí Lanka
Zanzibar Dominikánská republika  Srí Lanka

Rozcestník prehľadu počasia - priemerných teplôt vzduchu a vody

Prehľad počasia priemerná teplota