Detail štátu

Španielsko Španielsko - transparent

Základné informácie

 Oficiálny názov: Španielsko  Cestovné doklady:  Pas/OP
 Hlavné mesto: Madrid  Vízum:  Nie
 Mena:  Euro €  Doba letu:  2 - 4 hodiny
 Časový posun:  UTC +1 , letný čas +2  Akú menu so sebou: EUR
 Jazyk:  Španielčina  Očkovanie:  nie je povinné
 Elektrické napätie:
 220 v  Rozloha: 505 992 km2

Chystáte sa na dovolenku do Španielska a chcete sa dozvedieť užitočné informácie o Španielsku? Tak ste na správnej stránke! Nižšie máte ponuku zájazdov do Španielska, prípadne si môžete zadať presnejšie parametre do vyhľadávacej masky umiestnenej nad týmto textom.

Detailnejšie informácie od Španielsku nájdete v spondej časti stránky pod ponukou zájazdov.

Destinácia:

Výsledky hľadania
Španielsko » Španielsko pevnina » Costa Brava » Santa Susanna Bon Repos starstarstar
Apartmány
vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 78,25 €konečná cena Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 46,50 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 46,50 €konečná cena Detail
Španielsko » Španielsko pevnina » Costa Brava » Blanes Lotus Europa starstarstar
Apartmány
autobus, vlastná
-
Bez stravy
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 17.8.2018 10 dní Bez stravy autobusautobus 345,50 €konečná cena Detail
 18.8.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 196,50 €konečná cena Detail
 24.8.2018 10 dní Bez stravy autobusautobus 247,17 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >

[Zobraziť mapu]

Informácie o Španielsku

Stále si vyberáte dovolenku a neviete, pre ktorú krajinu sa rozhodnúť? Zájazdy do Španielska sú ideálnou voľbou. Tento štát nájdete na Pyrenejskom poloostrove, ktorý svojou polohou ponúka možnosť návštevy vedľajšieho Portugalska. Šanielsko je výnimočné svojou variabilitou pre dovolenkárov, nakoľko pod neho spadajú úžasné Baleárske ostrovy a Kanárske ostrovy, ktoré činia Španielsko ideálnou európskou krajinou, kde sa dá celoročne cestovať na dovolenku. Hlavným mestom Španielska je Madrid, ktorý je predovšetkým cieľom poznávacích zájazdov.

Zájazdy Španielsko

KAM VYRAZIŤ?

Okrem toho, že môžete vyraziť do Španielska k moru, poprípade k oceánu :-), je v ňom množštvo vysokých náhorných plošín a pohorí. Je ideálnym miestom na kúpnie a opaľovanie nakoľko je prakticky zo všetkých strán obkolepené buď Stredozemným morom alebo Atlantickým oceánom. Zájazdy Španielsko Vám majú čo ponúknuť, oľúbené Katalánsko, Andalúziu alebo známu oblasť Costa Brava, prípadne už spomínané ostrovy.

JAZYK

Úradným jazykom v Španielsku je španielčina. Ďalšie uznávané jazyky sú: katalánčina, galícijčina, baskičtina, valencijčina - sú to jazyky, ktorými sa hovorí predovšetkým v týchto oblastiach.

JEDLO

Každá oblasť Španielska má svoju špecifickú kuchyňu. Všeobecne sa ale dá povedať, že španielská kuchyňa je veľmi farebná a jednoduchá. Základom sú ryby, morské plody a prakticky všetky druhy mäsa. Obľúbené je tu aj baranie mäso. Jedlá bývajú korenisté až pikantné. Vo veľkom množstve jedál nájdete aj cesnak a olivový olej. Často sa používa zelenina (paradajky, papriky, baklažán) a zemiaky. Často môžete vidieť v Španielsku jedlá pripravované priamo v jednom kotlíku. Po celom Španielsku si môžete dať obľúbené "jednohubky" tapas a určite nevynechajte ani tradičnú paellu.

Španielsko zájazdy Dovolenka Španielsko Španielsko vino

NÁPOJE

Čo sa týka pitia, dajú sa tu zohnať prakticky všetky druhy nápojov, alkoholické aj nealkoholické, podobne ako u nás. Ochutnať môžete napríklad tiež miestne španielske víno plné slnka.

Zajazd do Španielska pohariky vina

POČASIE

Počasie v Španielsku nie je možné zhrnúť do jednej vety. Záleží na tom, do ktorej časti krajiny sa vydáte. Španielsko sa dá rodeliť na 4 pásy podnebia.

  • Pokiaľ vyrazíte k pobrežiu Stredozemného mora, v lete Vás čakajú príjemné letné teploty. Pokiaľ sa sem rozhodnete vydať na jeseň alebo na jar, počítajte aj s dažďom. Letné teploty sa pohybujú okolo 30°C.
  • Pri pobreží Atlantického oceánu počítajte s podnebím, označovaným ako "Oceánske podnebie". Leto tu chladnejšie ako pri pobreží stredozemného mora. Zimy jsou tu mierne. V tejto oblasti sú viac výdatné zrážky - najdaždivejšia je jeseň, a najteplejší a najsuchší mesiac je júl.
  • Pokiaľ sa chystáte do vnútrozemia, tu panuje kontinentálne podnebie. Veľmi studená zima a horúce suché leto. V lete odporúčame pribaliť si do kufru nejakú teplejšiu z dôvodu rozdielov väčších rozdielov teploty cez deň a v noci.
  • Posledné iné podnebie prinášajú Kanárske ostrovy. Na Kanárskych ostrovoch je subtropické podnebie, takže je tu po celý rok príjemné stabilné teploty od 18°C do 24°C (teploty merané v tieni).

DALŠIE DÔLEŽITÉ ČI ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE

Pre zájazd do Španielska Vám stačí iba platný občiansky preukaz prípadne platný pas. Pokiaľ chcete v krajine pobudnúť dlhšie než 90 dní, musíte sa nahlásiť na cudzineckej polícii.
Študentom odporúčame si zobrať so sebou študentský preukazy - môžete si ne uplatniť veľa zliav (doprava, kino, múzeá atď.)

Od roku 2002 sa v Španielsku platí iba Eurom. Vätšina reštaurácií, hotelov, barov, obchodov atď. prijímá aj platobné karty. Môže se Vám ale stať, že po Vás pri platbe budú požadovať doklad totožnosti.

 

Nájdi moju super dovolenku
Výber krajiny a destinácie

Turistické informácie Španielsko