novinky

 15.5.2013
Cestovanie so psom do Chorvátska

Pokiaľ chcete na dovolenku do Chorvátska cestovať aj so svojím psím miláčikom, pred cestou sa uistite, že splňuje všetky podmienky pre vpustenie cez hranicu Chorvátska. Aby pes mohol na územie Chorvátska, musí mať tetovanie alebo čip. Aby táto skutočnosť bola preukázateľná, musí byť doložený pas, v ktorom je tiež zapísané všetko povinné očkovanie. Očkovanie psa musí byť najmenej 3 mesiace pred plánovaným vstupom na územie Chorvátska. Pokiaľ však vlastníte bojového alebo služobného psa (pitbullteriér, stafford teriér, rotvajler, nemecký a belgický ovčiak a ich kríženci), tak tí musia byť naviac registrovaný v európskej databáze (FCI).

Čo sa týka voľného pohybu psov, je v Chorvátsku nutné dodržiavař platnú vyhlášku Chorvatkej republiky. Podľa tejto vyhlášky možu psi voľne pobehovať iba na miestach tomu vyhradených (predovšetkým parky a voľné priestranstvá, v ktorých je priamo vyznačené povolenie voľného pohybu psov). Na ostatných miestach musia byť psi na vodítku a bojová a služobná plemena musia mať aj náhubok.

Pokiaľ ide o kúpanie v psov v mori v Chorvátsku – nie je to povolené na mestských plážach. Iné je to pri plážach kde je to priamo napísané na ceduliach. Takže pokiaľ chcete svojho miláčika nechať vykúpať v mori, určite odporúčame vyhladať nejakú opustenú pláž, kde si Váš psík bude mocť zaplávať a nebude Vám hroziť postih, prípadne vyhľadať pláže kde je to povolené.

3.10.2012 dovolenky pri mori,dovolenky pri mori v Egypte,lacné dovolenky pri mori,last minute dovolenky pri mori,dovolenky pri mori z bratislavy,dovolenky pri mori v Tunisku,top dovolenky pri mori

Tento muzikál od Eltona Johna v réžii Tima Rice je inšpirovaný podľa opery Giuseppe Verdiho, Vás určite očarí! Pokiaľ ste dlho neboli v divadle, alebo naopak divadlo milujete, určite muzikál AIDA nevynechajte, stojí za to. Predstavenie muzikálu je v Pražskom divadle Karlín, ktoré už samo o sebe je nádherným architektonickým zážitkom.

Na doskách nádherného historického divadla sa rozvíja pútavý príbeh lásky etiópskej otrokyne Aidy a bojovníka Radama, ktorý sa odohráva v dávnom Egypte – Vojvoda je vyslaný faraónom do boja proti Etiópii. Tento boj vyhrá a jeho odmenou je ruka princeznej Amneris, tú si ale odmieta zobrať, pretože sa zamiloval do Aidy. Ako iste tušíte, koniec muzikálu bude dramatický, ale nebojte sa jedná sa o úžasnú produkciu. Muzikálu nechýba vtip, veľkoleposť, úžasné spevácke výkony, nádherné kostýmy a dráma, ktorá vyvolá husiu kožu aj slzičky v prípade romantických dušičiek.  

Herecké obsazení je výborné, v hlavních rolách uvidíte hned niekoľko známych tvárí:

Aida - Dasha v alternácii s Kamilou Nývltovou

Bojovník Radam - Václav Noid Bárta a Marian Vojtko

Princezna Amneris – Lucie Bílá

Z ďalších známych hercov a spevákov môžete uvidieť  Jiřího Korna, Lukáše Kumprichta, Jana Urbana, Kateřinu Novákovou, Veroniku Vyoralovou nebo Oldřicha Krále.

Spev v sprievode orchestru je úplne neprekonateľný, určite Váz z toho bude nejedenkrát „mraziť“ J. Vypočujete si štýlovú a elektrizujúcu hudbu Eltona Johna  - moderné  reggae, Motown a gospel. Taktiež zaznie typický Eltonov pop a budete počuť aj silný vplyv africkej hudby. Pokiaľ ste milovníci módy a to aj tej extravagantnej, určite Vás uchvátia niektoré kostýmy a že ich v predstavení nie je málo! Tak neváhajte a zakúpte si u nás lístok, Aida bude určite veľkým trhákom tak v Čechách ako aj na Slovensku. V prípade záujmu o lístok nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na info@1-cestovna.sk

novinky